čtvrtek 4. srpna 2016

6 míst, kam se podívat během následujích 6 měsíců

Jak to jednou okusíte, nedá se to zastavit. Je to jako droga, která nám umožňuje znovu a znovu zažívat stejné pocity. O čem mluvím? O cestování, samozřejmě.

Nedokážu si svůj život představit bez možnosti cestovat. Do cizích měst, zemí, kontinentů, ...

Touha po cestování vás chytne a už nepustí. A pak už je jedno, zda cestujete po Vám dobře známém městě nebo na druhý konec světa. Je to cestování, je to láska, je to vášeň.

Jakožto studentka univerzitou povinná si nemůžu dovolit odjet na několik měsíců cestovat do Asie. Co si ale mohu dovolit, jsou výlety do měst. Do měst, kam se jednoduše dostanete letadlem nebo přes noc vlakem. A co je na tom nejlepší? Na většinu měst nepotřebujete více než 3 dny, tudíž páteční volné dny a víkendy jsou ideální.

Budapešť – Maďarsko


Budapešť mě vždy fascinovala tím, jak je blízko a zároveň daleko. Blízko svoji geografickou polohou, vlakem to tam trvá pár hodin. Avšak daleko jazykem, kulturou, která, i když byla pro nás dříve společná, je najednou odlišná a svým životem.

Reykjavík – Island 


Stát, který má zhruba stejně tak obyvatel, jako Brno, a město, které má asi tak stejně obyvatel, jako střední české město. Není to fascinující, být tam prakticky sám? 

Ibiza – Španělsko


Díky tomu, že Česká republika nemá moře, mě vlastně nepřestává fascinovat jakýkoliv stát, který přístup k moři má. Zvlášť pak, pokud ho má naprosto všude. A kdy jindy vyrazit na párty na Ibize, než právě v těch 20-něco letech.

Paříž – Francie


Mám pocit, že Paříž je symbolem cestování. Nebo alespoň pro mě byla Paříž místem, které jsem navštivila jako poprvé bez rodičů a i když si z té doby téměř nic nepamatuji, byl to pro mě zlomový okamžik v cestování. Proto věřím, že pro každého čerstvě dospělého je to snad až povinnost.

Řím – Itálie


Co může být krásnějšího pro cestování, než město, které doslo na každém rohu skrývá památky z dob, které si jen těžko můžeme představit. A když to ještě doplníme kavárny a pizzerie, zmrzlinu a jiné sladkosti, Řím je naprosto skvělá destinace.

Santorini – Řecko

Zdroj

Existuje místo, které vyzařuje lepší atmosféru, než je Santorini? Které vám vyrazí dech jen tím, jak vypadá na fotkách? 

a jedno navíc...


Kde čerpat inspiraci, kde zahnat touhu po cestování, když v danou chvíli nemůžete cestovat? Odpověď je jednoduchá a mnoho lidí na ni častokrát zapomíná. Zkuste Vaše vlastní město. Městečko. Vesnici. Sousední vesnici, pokud je vám ta vaše už příliš známá. Nebo okolí, louku, kopec, rozhlednu. Cokoliv. Protože to, co vidíme každý den, nám často uniká. Co je to? Krása toho, co je nám nejbližší.

Kam se toužíte podívat vy?
2 komentáře:

  1. Všichni teď jsou v budapešti tyjo a teď i ty haha! :D Achjo take me there :)

    OdpovědětVymazat
  2. Úžasný fotky, božský místa, ale máš pravdu - proto jsme o víkendu byli s přítelem u rodičů na vesnici, jeli jsme se podívat na zámek Orlík a bylo to to perfektní. Prostě domov. ♥

    OdpovědětVymazat